Kálvin utca (Régen Templom utca)
A Kálvin utca, régen Templom utca, a falu egyik legrégibb utcája. Szinte kizárólag reformátusok és evangélikusok lakták. 1865-ben: Kismihok, Kis Felső, Kisgyura, Dentsi, Faggyas, Katona, Vincze, Hóka, Kisgyura, Pálfi, Puskás, Kis-illés, Torma, Szalai, Nárai, Fazekas, Szabó és Hauszner családnak volt itt háza, telke. (A Hauszner családnak lehetett az utca elején szatócsboltja).
2.-kép: A templom 1837-1841 -ig , a 4 szobás, konyhás, kamrás verandás parókia 1862-ben épült, már akkor benti WC-vel, ami a verandáról nyílt.
1,-2,-3.-kép:A templom bejárata régen, a kerítést lebontották a torony mellett. A első iskola 1864 -ben épült, rajta a felírat: ELEMI NÉPISKOLA A Kisköznek nevezett átjárót a Kálvin és a Luther utca között 1908 nyitották meg a templom mellett. Mára megszűnt az átjárás.
1,-2 kép: Kálvin utca elején a XX. sz. elején a Nagyvendéglő és a Mátyás Ferenc (1888-1933) féle vegyeskereskedés. A sarkon húsbolt volt, amit a háború alatt műtőnek használtak. Mondták későbbi bérlője után Hiller-háznak, Hiller-saroknak is. Most takarékszövetkezet van a helyén. Szemben a volt jegyzőség, ami most óvoda.
A túloldalon állt a tejcsarnok, a 20-as években építhették. “ 40 gazda adott be 1-1 marha árát, hogy fölépüljön a tejcsarnok.” (nincs régi kép róla) (vilmás gyűjtés)
1,-2,-3 kép: Szalaiék régi háza a Kálvin utcában, és az új házuk a régi portával, A méhes a Vilma-ház portájára lett áttelepítve.(2,-3 kép: Dr. Kerecsényi Edit)
2-kép: A utcasaroktól lefele 4 ház épült a század végén az utcával párhuzamosan. Mind a 4 Horváth-ház volt. Mindegyik házban lakott egy Horváth Erzsébet: A legidősebb Vincze Jánosné Horváth Erzsébet,majd Galambos Lászlóné Horváth Erzsébet, Vincze Sándorné Horváth Erzsébet és Kiss Istvánné Horváth Erzsébet. “Így is mentek el, ilyen sorban”(vilmás gyűjtés)
1,-2.-kép: Kálvin utca utolsó háza a katolikus Tóth Imréé (1899-1981) , egy hivatalsegédé, az utolsó szobi kisbíróé volt. A képet Dr. Kerecsényi Edit készítette a 60-as években a zsupptető leszedése előtt.